انتخاب رئیس جدید هیئت والیبال استان قم

انتخاب رئیس جدید هیئت والیبال استان قم

به گزارش روابط عمومی هیئت والیبال استان، آقای محمد مهدی حلوایی برای 4 سال آینده رئیس هیات والیبال استان قم شد.

مجمع انتخاباتی استان قم با حضور افشین داوری سرپرست فدراسيون واليبال برگزار شد که حلوایی با کسب 14 رای از 14 رای موجود، با کسب اکثریت آرا به عنوان رئیس هیات انتخاب شد.

در جریان این مجمع که با ثبت نام 4 نامزد انجام شد، یکی از نامزدها غایب بود و یک نفر دیگر انصراف داد که در نهایت محمدمهدي حلوایی توانست با رای اکثریت به عنوان رئیس انتخاب شود.

ادامه مطلب

مسابقات قهرمانی نوجوانان دختر منطقه دو کشور - کاشان

مسابقات قهرمانی نوجوانان دختر منطقه دو کشور - کاشان

مسابقات والیبال نوجوانان دختر منطقه 2 کشور در کاشان از روز 2 مرداد 95 با حضور تیم های بوشهر ، فارس ، هرمزگان ، اصفهان ، یزد ، لرستان ، مرکزی ، قم ، چهارمحال بختیاری و البرز آغاز و تیم قم در این مسابقات در گروه الف با تیم های
البرز
اصفهان
چهارمحال و بختیاری
لرستان
همگروه شده است که برنامه دیدارها به شرح ذیل می باشد :

ادامه مطلب

حضور تیم‌های والیبال قم در مسابقات بانوان کشور در ۳ رده سنی

حضور تیم‌های والیبال قم در مسابقات بانوان کشور در ۳ رده سنی

تیم‌های والیبال بانوان قم تابستان امسال در مسابقات والیبال رده‌های سنی مختلف کشور حضور پیدا خواهند کرد که یکی از این تیم‌ها، تیم نوجوانان دختر استان قم است.

به گزارش روابط عمومی هیئت والیبال قم بر اساس برنامه ریزی فدراسیون والیبال، قرار است مسابقات والیبال دختران کشور در رده‌های سنی نوجوانان، جوانان و امید برگزار شود و قم در هر ۳ رده سنی در این رقابت‌ها حاضر خواهد بود. تمرینات این تیم ها در سالن حضرت معصومه (س) واقع در بنیاد آغاز شده و تیم ها در حال غربل بازیکنان خود هستند.

در رده سنی نوجوانان تیم والیبال دختران قم با مربیگری معصومه دارابی و مهسا آراسته وارد مسابقات منطقه‌ای کشور می‌شود. مسابقاتی که برای آخرین بار با شمایل فعلی برگزار می‌شود و نتایج نهایی آن تعیین کننده آرایش لیگ‌های دسته اول، دوم و سوم نوجوانان کشور از سال آینده است. قم، مرکزی، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، فارس، هرمزگان، یزد، لرستان، البرز و اصفهان تیم‌های حاضر در این رده سنی را تشکیل می‌دهند.

تیمهای اول و دوم و سوم و بهترین تیم چهارم هر منطقه سال آینده در لیگ دسته اول نوجوانان دختر مصاف می‌کنند. تیم‌های چهارم باقی مانده و تیم‌های پنجم و ششم هر منطقه به همراه ۲ تیم بر‌تر هفتم تشکیل دهنده حاضران در دسته دوم هستند و باقی تیم‌ها در دسته ۳ به میدان می‌روند.

قرار است پس از چند مرحله غربالگری، ۱۲ بازیکن برای حضور در این مسابقات انتخاب شوند. متولدین ۱۱ دی ماه سال ۷۸ به بعد اجازه حضور در تمرینات را دارند. این رقابت‌ها قرار است از ۲۵ تیر در اصفهان برگزار شود.

این در شرایطی است که سایر تیم‌های والیبال بانوان قم نیز در ادامه و با فاصله ۱۵ روزه درگیر مسابقات خود خواهند شد. تیم والیبال دختران رده سنی امید نیز برای برگزاری مسابقات خود راهی گیلان می شود. تیمی که ندا زمانی مربی فصل گذشته نماینده قم در لیگ دسته اول بزرگسالان کشور در راس کادر فنی آن قرار دارد و نسرین رامین کمک وی است. آن ها از ۱۴ مرداد به میدان می روند.

در رده سنی جوانان نیز ، سعیده سادات خلیلی مسئولیت فنی این تیم را عهده دار است و لیلا خزایی کمک مربی این تیم خواهد بود. تیمی که مسابقاتش به صورت همزمان با امیدها برگزار می شود. تمامی این تیم ها در حال بررسی وضعیت بازیکنان و مشخص کردن ترکیب اصلی خود هستند.

ادامه مطلب

جلسه روسای استعدادیابی والیبال کشور در فریدون کنار

جلسه روسای استعدادیابی والیبال کشور در فریدون کنار

سرکار خانم مهسا آراسته و جناب آقای احمد دشتی به عنوان نمایندگان والیبال قم در جلسه روسای استعدادیابی والیبال کشور در فریدونکنار شرکت کردند.

به گزارش روابط عمومی هیئت والیبال قم ، جلسه روسای استعدادیابی هیئت های والیبال سراسر کشور در فریدونکنار برگزار شد و مربیان استعدادیاب از نقاط مختلف کشور در این جلسه شرکت کردند. این جلسه جهت هماهنگی و انجام برنامه های استعداد یابی در سال جاری بود.

خانم مهسا آراسته به نمایندگی از والیبال بانوان قم و آقای احمد دشتی به عنوان نماینده والیبال مردان قم در زمینه استعدادیابی در این جلسه حضور داشتند.
جلسه روسای استعدادیابی والیبال کشور در فریدون کنار
جلسه روسای استعدادیابی والیبال کشور در فریدون کنار
جلسه روسای استعدادیابی والیبال کشور در فریدون کنار
جلسه روسای استعدادیابی والیبال کشور در فریدون کنار

ادامه مطلب

نشست نواب رئیس بانوان هیات های استانی فدراسیون والیبال در مشهد

نشست نواب رئیس بانوان هیات های استانی فدراسیون والیبال در مشهد

نشست نواب رئیس بانوان هیات های استانی فدراسیون والیبال امروز با حضور معاون امور بانوان وزیر ورزش و جوانان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فدارسیون والیبال، نشست نواب رئیس بانوان هیات های استانی فدراسیون والیبال (پنج شنبه 23 اردیبهشت 95) با حضور رباب شهریان معاون امور بانوان وزیر ورزش و جوانان و به ریاست دکتر محمدرضا داورزنی در هتل همای مشهد برگزار شد.
زهره میر سپاسی نایب رئیس بانوان، سعید درخشنده رئیس سازمان لیگ، مدیر تیم های ملی والیبال، روسای کمیته های مختلف فدراسیون، مایدا چیچیچ سرمربی تیم ملی و نواب رئیس هیات های استانی در این نشست حضور داشتند و شروع این نشست با کارگاه تخصصی توانمند سازی نواب روسای بانوان کشور و ارائه مطالب از سوی فریبا صادقی به عنوان نماینده هیات والیبال استان اصفهان همراه بود.
در ابتدای این نشست زهره میرسپاسی نایب رئیس بانوان فدراسیون والیبال گزارشی از فعالیت های انجام شده در حوزه بانوان ارائه کرد.
ساخت آکادمی ملی ویژه بانوان، روند استعدادیابی در والیبال دختران و انتظارات فدراسیون از از هیات های استانی، بازیکنان، مربیان و خانواده والیبال از جمله محورهای مهم صحبت های نایب رئیس بانوان در این نشست بود.
همچنین تشریح برنامه های سال 95 ورزش بانوان از جمله برگزاری جشنواره های مینی والیبال در کشور، برگزاری دوره های تخصصی و آموزشی برای مربیان، داوران و پست های تخصصی والیبال بانوان از دیگر موارد مطرح شده از سوی زهره میرسپاسی در این نشست بود.
سپس کلیپی از فعالیت های انجام شده برای ایجاد امکانات ورزش والیبال بانوان به ویژه ساخت کمپ تیم های ملی والیبال بانوان در مجموعه ورزشی آزادی تهران (مجموعه شهید چمران) به نمایش درآمد.
در ادامه این نشست دکتر محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال در بیان دیدگاه های خود برای رشد و توسعه والیبال و وضعیت امروز این رشته ورزشی کشور گفت: والیبال امروزه راه نفوذ خود را در دل مردم باز کرده و افکار عمومی را همراه خود دارد. مردم نسبت به نتایج کسب شده والیبال احساس غرور می کنند.
وی تاکید کرد: خانواده بزرگ والیبال وظیفه سنگینی برای تدوام تصویر شیرین این رشته ورزشی در افکار عمومی بر عهده دارد.
رئیس فدراسیون والیبال افزود: بانوان والیبال ایران سقف پرواز خود را پایین گرفتند و به کمترین ها راضی هستند که باید این دیدگاه تغییر کند.
داورزنی تاکید کرد: هیچ فعالیتی در حوزه والیبال بانوان به دلیل کمبود مالی متوقف نشده است و در آینده هم نخواهد شد.
وی با بیان اینکه اعتقاد دارم که والیبال بانوان هم می تواند همانند مردان در آسیا و جهان بدرخشد، گفت: باور دارم که دختران ایرانی می توانند بر روی سکوهای آسیا بایستند.
رباب شهریان معاون امور ورزش بانوان وزیر ورزش و جوانان نیز در این نشست گفت: در صحبت ها و برنامه های رئیس فدراسیون والیبال عشق، علاقه و تعهد به رشد والیبال بانوان را دیدیم.
وی تصریح کرد: بزرگترین حامی ورزش بانوان مقام معظم رهبری هستند که در دیدارهای مختلف به اهمیت و ضرورت ورزش همگانی بانوان تاکید دارند.
شهریان با بیان اینکه زنان ورزشکار ایران به دنبال کسب مدال المپیک هستند، گفت: من یقین دارم که اگر اعتماد به زنان وجود داشته باشد و شرایط یکسان برای مردان و زنان ایجاد شود، بانوان پیشرفت بیشتری خواهند داشت.
در ادامه این نشست و درپی درخواست معاون امور بانوان وزیر ورزش و جوانان، رئیس فدراسیون والیبال موافقت کرد که اگر استان های کشور در سه رده سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان والیبال بانوان قهرمانی کشور تیم معرفی کنند، ورودی مسابقات به مبلغ 120 میلیون ریال برای آنان بخشیده شود.
همچنین مقرر شد هیات رئیسه فدراسیون والیبال در نشست آتی خود تخفیف های ویژه برای حضور تیم های بانوان در لیگ های برتر و دسته یک در رده های سنی مختلف در نظر بگیرد.
این نشست با صحبت های رئیس سازمان لیگ درباره تاریخچه والیبال زنان ایران ادامه یافت و سعید درخشنده تاکید کرد: والیبال بانوان ایران در میادین آسیایی خیلی خوب ظاهر شده است و تنها ضعف تیم های ایرانی نداشتن تجربه میدان های مهم بین المللی است.
وی همچنین خواستار پذیرش مسئولیت برگزاری لیگ برتر و دسته یک زنان از سوی بانوان شد و گفت: بانوان کشور توانایی لازم برای انجام این امور را دارند.
اهدای لوح تقدیر از سوی معاون امور ورزش بانوان وزیر ورزش و جوانان به نواب روسای بانوان هیات های استانی از دیگر مراحل این نشست بود.
در ادامه روسای کمیته های مختلف فدراسیون والیبال شامل داوری، آموزش، استعدادیابی و مدیر تیم های ملی والیبال برنامه ها و پیشنهادهای خود برای رشد و توسعه والیبال بانوان تشریح کردند و به سئوالات مطرح شده از سوی حاضران پاسخ دادند.
همچنین نایب رئیس بانوان فدراسیون والیبال از حضور نیافتن نواب رئیس بانوان هیات های استانی مازندران، یزد، گیلان و لرستان در نشست نواب روسای بانوان گلایه کرد.
سعید درخشنده نیز تاکید کرد که میزبانی مسابقات والیبال بانوان به این استان ها واگذار نمی شود، چون غیبت غیر موجه در این نشست داشتند.
در پایان این نشست مایدا چیچیچ سرمربی تیم ملی والیبال بانوان نیز در سخنانی کوتاهی به ضرورت تلاش والیبال بانوان برای موفقیت در میادین بزرگ تاکید کرد و گفت: رمز موفقیت والیبال مردان ایران تلاش مضاعف است و امکانات برای دو گروه مردان و زنان تقریبا یکسان است.
وی تاکید کرد: بازیکنان والیبال زنان ایران باید از ابتدای هر مسابقه تا پایان آن بدون توقف تلاش کنند.
مایدا سپس پیشنهادات خود را برای رشد و توسعه والیبال بانوان و استعدادیابی در استان ها را ارائه کرد.
نشست نواب رئیس بانوان هیات های استانی پس از 6 ساعت بحث های تخصصی با صحبت های میترا شعبانیان درباره روند استعدادیابی دختران در هتل همای مشهد به پایان رسید.

نشست نواب رئیس بانوان هیات های استانی فدراسیون والیبال در مشهد
نشست نواب رئیس بانوان هیات های استانی فدراسیون والیبال در مشهد
نشست نواب رئیس بانوان هیات های استانی فدراسیون والیبال در مشهد
نشست نواب رئیس بانوان هیات های استانی فدراسیون والیبال در مشهد

ادامه مطلب

پیروزی تیم والیبال بانوان قم برابر تیم شیراز در لیگ دسته 1 کشور

پیروزی تیم والیبال بانوان قم برابر تیم شیراز در لیگ دسته 1 کشور

تیم بانوان مجتمع ایرانیان قم توانست با نتیجه 3 بر 1 از سد تیم بلفا شیراز عبور کند و راه صعود به لیگ برتر را هموار کند .
به گزارش خبرگزاری فارس از قم، آخرین رویارویی بانوان والیبالیست تیم‌های مجتمع ایرانیان قم و بلفا شیراز به آذر ماه سال جاری و دیدارهای نیم‌فصل نخست مرحله گروهی رقابت‌های لیگ دسته اول والیبال زنان باشگاه‌های کشور باز می‌گردد که بازی به نفع نماینده قم رقم خورد و در نهایت مجتمع ایرانیان قم در صدر قرار گرفت.

در آن بازی‌ها که به میزبانی شهرستان شاهرود و تیم بانوان کات شاهرود به انجام رسید، تیم والیبال بانوان مجتمع ایرانیان قم توانست در روزی که یکی از بهترین بازی‌های خود را برابر تیم بلفا شیراز به نمایش می‌گذاشت با نتیجه سه بر صفر حریف خود را شکست بدهد.

بانوان والیبالیست تیم مجتمع ایرانیان قم در دو دیدار دیگر خود نیز تیم‌های کات شاهرود میزبان بازی‌ها و آکادمی والیبال بیجار کردستان را با نتایج مشابه سه بر صفر مغلوب کرده و بدین‌ ترتیب با کسب سه پیروزی و 9 امتیاز در صدر جدول رده‌بندی گروه قرار گرفتند.

اما اکنون شرایط فرق می‌کند و دو تیم مجتمع ایرانیان قم و بلفا شیراز در شرایطی به یکدیگر رسیده‌اند که بازی‌های مرحله گروهی لیگ دسته اول در قم برگزار می‌شود و در مرحله برگشت این رقابت‌ها مجتمع ایرانیان قم در فکر تداوم پیروزی‌های خود در مسابقات این فصل لیگ دسته اول والیبال بانوان باشگاه‌های کشور است و بلفا شیراز در فکر روزنه‌ای برای تقویت جایگاه خود در جدول بازی‌ها به میدان می‌رود.

تیم‌های مجتمع ایرانیان قم و بلفا شیراز که در این دوره بهترین‌های گروه نخست مقدماتی لیگ دسته اول والیبال زنان ایران محسوب می‌شوند و بازیکنان نخبه زیادی در ترکیب این تیم‌ها آماده معرفی به سطح اول والیبال بانوان کشور هستند امروز در نخستین بازی دور برگشت گروه نخست مقدماتی با یکدیگر رقابت می‌کنند.

هر یک از تیم‌های مجتمع ایرانیان قم و بلفا شیراز در صورتی که در پایان نخستین بازی از دور برگشت رقابت‌های لیگ دسته اول والیبال بانوان باشگاه‌های کشور برابر یکدیگر به برتری برسند شانس خود را برای صعود از این گروه و رفتن به جمع چهار تیم برتر افزایش خواهند داد.


در این گروه دو تیم دیگر یعنی کات شاهرود و آکادمی والیبال بیجار نیز حضور دارند و بازی‌های دور برگشت تا روز جمعه نهم بهمن ماه در قم ادامه می‌یابد تا دو تیم از این گروه به همراه دو تیم دیگر از گروه دوم به مرحله نهایی لیگ امسال راه یابند

ادامه مطلب

قضاوت داوران والیبال بانوان استان قم در لیگ والیبال دسته 1 کشور

قضاوت داوران والیبال بانوان استان قم در لیگ والیبال دسته 1 کشور

رئیس هیئت والیبال استان قم خبر داد:
قضاوت 7 داور والیبال قم در رقابت مدعیان صعود به لیگ برتر بانوان ایران
رئیس هیئت والیبال استان قم از قضاوت هفت داور والیبال قم در رقابت مدعیان صعود به لیگ برتر بانوان باشگاه‌های کشور خبر داد.
سیدابوالفضل احمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم، اظهار کرد: جا دارد از زحمات و تلاش‌های همکارانم در بخش بانوان هیئت والیبال استان قم به واسطه تلاش‌ و پشتکاری ارزنده‌ای که برای توسعه والیبال بانوان قم دارند تشکر کنم.
وی ادامه داد: اینکه بانوان فعال در هیئت والیبال استان قم کاملا پویا و پرتلاش این بخش را مدیریت می‌کنند بسیار خوب و ارزنده است و نتیجه آن حضور پرقدرت تیم والیبال بانوان مجتمع ایرانیان قم در مسابقات فصل جاری لیگ دسته اول والیبال بانوان باشگاه‌های کشور است.
رئیس هیئت والیبال استان قم افزود: نماینده قم دیدارهای دور رفت از مرحله گروهی این رقابت‌ها را با کسب سه پیروزی مقتدرانه و نتایج بسیار خوب پشت سر گذاشته و یقینا در دور برگشت نیز با همین روند مقابل حریفان به میدان رفته و بهترین نتایج را کسب می‌کند.
وی تصریح کرد: صعود مقتدرانه تیم والیبال بانوان قم به مرحله نهایی رقابت‌‌های این فصل لیگ دسته اول والیبال بانوان باشگاه‌های کشور موجب سربلندی والیبال قم و خانواده این رشته ورزشی است و یقینا تا جایی که امکان داشته باشد از این تیم حمایت می‌کنیم.
احمدی در ادامه از قضاوت هفت تن از داوران والیبال قم در مسابقات لیگ دسته اول والیبال زنان باشگاه‌های کشور خبر داد و عنوان کرد: خانم‌ها نسرین رامین، ناهید افشار، لیلا خزایی، فاطمه گایینی‌نژاد، فریبا محمدظاهری، زهرا عبادی و منصوره خوشدل نمایندگان داوری قم در این دوره از رقابت‌ها هستند.
وی با اشاره به برگزاری دیدارهای دور برگشت از مرحله مقدماتی فصل جاری لیگ دسته اول والیبال بانوان ایران در سالن شهید رضائیان قم، ابراز کرد: بازی‌های نیم‌فصل نخست این گروه با رقابت چهار تیم مجتمع ایرانیان قم، صنعت‌پیشتاز پارس بلفا شیراز، کات شاهرود و آکادمی بیجار آغاز شد.
رئیس هیئت والیبال استان قم بیان کرد: نماینده قم در نیم‌فصل هر سه حریف خود را در شاهرود شکست داد اما در دور برگشت تیم کات شاهرود از حضور در این بازی‌ها انصراف داده و بدین‌ترتیب سه تیم دیگر تا روز جمعه نهم بهمن ماه در قم با یکدیگر رقابت می‌کنند.

قضاوت داوران والیبال بانوان استان قم در لیگ والیبال دسته 1 کشور

ادامه مطلب

دور برگشت مسابقات لیگ والیبال دسته 1 بانوان کشور

دور برگشت مسابقات لیگ والیبال دسته 1 بانوان کشور


دور برگشت مسابقات واليبال دسته يک کشور از روز چهارشنبه هفتم الي نهم بهمن ماه سال جاري به ميزباني استان قم و در سالن شهید رضاییان به انجام خواهد رسيد.

به گزارش روابط عمومي ادراه کل ورزش و جوانان استان قم، با برنامه ريزي صورت گرفته ازسوي فدراسيون واليبال کشورمان مسابقات واليبال قهرماني باشگاه هاي دسته يک بانوان ايران در سه مرحله رفت، برگشت و مرحله نهايي طراحي شده است که دور رفت آن از روز جمعه سيزدهم آذرماه با حضور هشت تيم مدعي عنوان قهرماني در دو شهر شاهرود و گرگان برگزار شد.

برهمين اساس طي تقويم زمان بندي شده از سوي کميته اجرايي و برگزار کننده مسابقات ليگ دسته يک بانوان کشورمان، با پايان يافتن مسابقات دور رفت در دو گروه اول و دوم، که با درخشش و قهرماني تيم واليبال بانوان قم در گروه دوم همراه بود، ميزباني دور برگشت اين پيکارها به استان قم واگذار شد.

برهمين اساس و بنا به درخواست جامعه واليبال استان قم مبني بر ميزباني استان قم از دور برگشت رقابت هاي ليگ دسته يک بانوان کشورمان، از سوي فدراسيون واليبال هفتم الي نهم بهمن ماه زمان برگزاري رقابت هاي دور برگشت و قم ميزبان اين دوره از مسابقات معرفي شده است.

گفتني است تيم واليبال بانوان استان قم با نام مجتمع صنايع کودشيميايي ايرانيان قم در گروه دوم اين دوره رقابت ها با تيم هاي بلفا فارس، کات شاهرود، آکادمي بيجار همگروه مي باشد.

ادامه مطلب

درخشش تیم بانوان قم در مسابقات لیگ دسته اول کشور

درخشش تیم بانوان قم در مسابقات لیگ دسته اول کشور

تیم والیبال بانوان استان قم که به مسابقات دور رفت لیگ دسته اول کشور در شاهرود اعزام شده است در دور اول این بازیهای با شکست حریف های خود به ترتیب استان فارس ، کردستان و میزیان به دور بعد راه پیدا کرد
این دوره از مسابقات که از تاریخ 13 آذرماه در شاهرود شروع شده است تیم قم با ترکیب ذیل حاضر شده است :

خانم ها مهسا آراسته، نسرین خدایاری، فرزانه شکوه، نرگس سراجی، حمیده عروجی، سمیه نصرتی، شیرین ملکان، مهناز فخاری، فاطمه لک، رویا عباسی و فاطمه ابراهیمی
سرمربی : سرکار خانم ندا زمانی
مربی: سرکار خانم طیبه آقازیارتی
سرپرست: سرکار خانم محبوبه شهرامی


تیم قم در سه بازی نخست خود تیم های شیراز ، بیجار کردستان و شاهرود روبری گردید که هر سه مسابقه را با نتیجه 3 بر صفر به سود خود به پایان رسانید .

درخشش تیم بانوان قم در مسابقات لیگ دسته اول کشور
[center]درخشش تیم بانوان قم در مسابقات لیگ دسته اول کشور

درخشش تیم بانوان قم در مسابقات لیگ دسته اول کشور
درخشش تیم بانوان قم در مسابقات لیگ دسته اول کشور[/center]

ادامه مطلب

دعوت بانوی والیبالیست قمی به تیم ملی جوانان

دعوت بانوی والیبالیست قمی به تیم ملی جوانان

دعوت خانم مریم رحیمی فرد به اردوی تیم ملی بانوان رده جوانان در اصفهان را به جامعه والیبال استان وخانواده محترم ایشان تبریک عرض می کنیم
خانم مریم رحیمی فرزند حسن متولد 1378 قم
دوم دبیرستان فرزانگان
از سال 1387 والیبال را از مدرسه شروع و از سال 1390 در مسابقات استانی و کشوری شرکت و کسب عنوان نموده است .
از زحمات مربی ایشان سرکار خانم خلیلی تشکر و قدردانی می شود .

روابط عمومی هیئت والیبال استان قم

ادامه مطلب